KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15987049
nr 1598 7049
Axel Lind
(1907-2011), Sverige
Oljemålning, Månsken över sjö. Signerad. Olja på duk, 64x52 cm, yttermått inklusive ram: 83x70 cm
Axel Lind, svensk målare född i Köpenhamn 1907, död 2011.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 19 februari 2024
kl 19:22:00
1.700 kr
2.200 kr
1.900 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
2.200 kr
2.200 kr (Budbetjänt)
2.400 kr